Powitanie Panamy

Dar Młodzieży” w Rejsie Niepodległości – 21.01.2019 r.

Pozycja: 8°53’31″N, 79°30’15″W
247 dzień podróży, przebyta trasa 28 054 Mm

Z dziennika Komendanta:

Zatoka Panamska – już widać Panamę.
Każdy ma jakieś oczekiwania po tym porcie. 106 studentów już jutro wsiądzie do samolotów i po ponad 3 miesiącach spędzonych na pokładzie “Daru” poleci do domu. Laureaci zostaną tutaj aż do 30 stycznia i będą brali udział w Światowych Dniach Młodzieży.
Mam nadzieję że jedni i drudzy zapamiętają ten Rejs na długie lata. Może będą wspominać kąpiel w Oceanie – kilka dni temu zatrzymaliśmy się, korzystając z ciszy jaka panowała (tym razem Pacyfik zasłużył sobie na miano Spokojnego), zorganizowaliśmy zbiorową kąpiel. Dzień był bardzo upalny, niebo bezchmurne i choć woda nie dawała takiej ochłody jak nasz poczciwy Bałtyk, to było przyjemnie obcować tak bezpośrednio z największym zbiornikiem wody na świecie.
Na statku będziemy gościć delegację z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z JM Rektorem Januszem Zarębskim, Prorektorem Ireneuszem Czarnowskim i Prorektorem Henrykiem Śniegockim na czele. Spodziewamy się również wizyty między innymi Pana Ministra GMIŻŚ Marka Gróbarczyka oraz Pana Ambasadora RP Leszka Białego, oraz przedstawicieli władz panamskich. Być może odwiedzą nas laureaci którzy płynęli na poprzednich odcinkach Rejsu.
We wtorek (22.01) wieczorem zaokrętuje nowa grupa praktykantów: studenci Wydziału Mechanicznego UMG oraz kolejni laureaci.
Spodziewamy się że Papież Franciszek udzieli załodze “Daru” audiencji. Będzie się działo.

Pozdrawiam
Komendant

Leave Comment