Los Angeles

WejscieData wejścia do portu:

25.12.2018

Wyjscie Data wyjścia z portu:

28.12.2018

31.12.2018 r./1.01.2019

Los Angeles – bardzo dużo dobrych wrażeń. Wiele wzruszających spotkań z Polonią i nie tylko. „Dar” odwiedziły setki osób mimo, że to okres świąteczny, a statek nie stał w centrum miasta.

O spotkaniu z Marcinem Gortatem to już pewnie wszyscy wiedzą, ale dodam tylko, że to bardzo sympatyczny i bezpośredni facet. Rozmowy z praktykantami były szczere i przyjacielskie – zero gwiazdorstwa. Ponad 100 osób na zaproszenie Gortata było na meczu NBA. Marcin, dziękujemy.

Polonia zorganizowała całodniową wycieczkę, a na tych którzy mieli wachtę następnego dnia czekały prywatne samochody, które zabierały na objazdy po LA. Wszyscy wracali zadowoleni i pełni wrażeń.

Co usłyszałem o naszych praktykantach od organizatorów? Same pochwały: „oni są wspaniali”, „jaka piękna młodzież” itd. Jestem z nich dumny i mam nadzieję, że ich rodzice też.

LA opuszczaliśmy w asyście jednego małego żaglowca i grupy jachtów z Polakami na pokładzie. Były saluty armatnie, a asystujący holownik „zatańczył” dla nas na pożegnanie.

Na zbliżający się Nowy Rok w imieniu wszystkich z pokładu „Daru” życzę wszelakiej pomyślności, radości w sercu i miłości bliskich.

Bal sylwestrowy

Stary rok żegnaliśmy tradycyjnym balem. Obowiązywały wieczorowe stroje – panie w pięknych sukniach, panowie…, każdy ubrał co miał najlepszego, ale były też kalesony, szale boa itd. Wachta służbowa zrobiła furorę – białe smokingi (kombinezony) i czarne krawaty oraz obowiązkowe słoneczne okulary. Zosia i Janek, wodzireje, brawurowo prowadzili loterie i konkursy. Były przekąski przygotowane przez niezawodnych kucharzy. Rozstrzygnięto konkurs na królową i króla balu.

Północ powitaliśmy gromkim odliczaniem, dwunastoma szklankami wybitymi przez najmłodszego i najstarszego na statku, potem odezwała się syrena statkowa. Bal zakończono polonezem dookoła statku – utrzymanie kroku na kołyszącym się statku to wyższa szkoła jazdy. W tym czasie w Polsce była już 8 rano.

To był bal!!! Chciałoby się powiedzieć: „lecą latka”.

Pomału robi się cieplej, szkoda, że wiatr słaby.

Pozdrawiam noworocznie,

Komendant