Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach

Panamska przygoda rozpoczęła się dla większości 12 stycznia 2019 roku. Pierwszy tydzień w Panamie laureaci Rejsu Niepodległości spędzili w diecezji Penonomé. Byli oni podzieleni na dwa ośrodki. Pierwszy w miasteczku Antón i drugi w okolicach miejscowości Rio Hato. Nocleg na ten czas zapewnili Polakom Panamczycy.

Rodziny przyjęły polską młodzież z wielką gościnnością i serdecznością. Przygotowywali pokazy tańca tradycyjnego, prezentowali panamską kuchnię i opowiadali o swojej kulturze. Był to czas, kiedy laureaci dzielili się z gospodarzami polską tradycją i przekazywali wiadomość o tym, że sto lat temu Polska odzyskała niepodległość.

To był także czas modlitwy w niedużych wspólnotach i wolontariat dla lokalnych społeczności. Odbyły się również wydarzenia dla wszystkich pielgrzymów z diecezji. Byli tam m.in. młodzi z Kolumbii, Francji czy Puerto Rico. Każda grupa mogła zaprezentować na forum swój naród. Polacy zatańczyli Poloneza, a następnie odśpiewali „Barkę”. Do śpiewu dołączyli się wszyscy pielgrzymi, każdy w swoim języku.

Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach

Zobacz

Koncert "Polska dla Panamy

Zobacz

Dar Młodzieży w Panamie

Zobacz

Wydarzenia centralne ŚDM

Zobacz