Koncert “Polska dla Panamy”

Spotkanie młodzieży w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży w Panamie były niezwykłym przeżyciem. By lepiej się do nich przygotować, w dniach 7-9.12.2018 odbyło się spotkanie młodzieży Rejsu Niepodległości w Krakowie.

W podkrakowskich Łagiewnikach na spotkaniu formacyjno – integracyjnym laureaci uczestniczyli w warsztatach wokalno-muzycznych, tanecznych oraz działaniach integracyjnych. Warsztaty taneczne prowadzili Siewcy Lednicy z Kazkiem Hojną na czele, którzy wprowadzali laureatów w pierwsze kroki tańca uwielbiającego, natomiast nad grupą wokalną czuwali dyrygent orkiestry i chórów Światowych Dni młodzieży w Krakowie Bartek Karwański oraz dyrygent i lider Gospel Rain Grzegorz Głuch.

Była też okazja do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II. Ważnym momentem tego wydarzenia było spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem. Opowiadał obecnym tam młodym ludziom o świętym Papieżu Polaku. Było też mnóstwo pytań, na które Jego Eminencja z chęcią odpowiadał.

Obecna była też Pani Minister Anna Moskwa, która podarowała kardynałowi obraz autorstwa Roberta Bluja przedstawiający św. Jana Pawła II.

Przygotowania w Panamie i koncert

Każdego dnia pobytu w diecezjach panamskich laureaci brali udział w warsztatach tanecznych oraz muzycznych. Wszystko po to, by przygotować się, jak najlepiej do występu.

23 stycznia odbył się koncert „Polska dla Panamy”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą przy centrum handlowym Albrook Mall, gdzie w 1983 roku Mszę Świętą odprawił Papież Jan Paweł II. W tym symbolicznym miejscu zgromadziło się wielu Polaków uczestniczących w 34. Światowych Dniach Młodzieży oraz panamskie rodziny, które przyjęły w Panama City pielgrzymów do swoich domów. Na koncercie wystąpili polscy artyści. Laureaci Rejsu Niepodległości śpiewali w chórze oraz tańczyli pod sceną tańce lednickie.

Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach

Zobacz

Koncert "Polska dla Panamy

Zobacz

Dar Młodzieży w Panamie

Zobacz

Wydarzenia centralne ŚDM

Zobacz